HARMONIZACE POHYBEM

                            Tělo se léčí pohybem, mysl se léčí smíchem a duše se léčí radostí.                                                                                    děkuji autorovi

Jóga se mnou

Při lekcích jógy se můžete těšit na protažení a posílení celého těla, na dechová a relaxační cvičení, zpívání (nebo poslouchání) manter, na zvuk tibetské mísy, melodického bubnu a dalších harmonizačních nástrojů, na vůně éterických olejů a hlavně...na čas strávený sama se sebou. Mé lekce jsou pokaždé jiné, nechávám se vést svým srdcem a naladěním skupiny. A jak se zklidňuji a zpomaluji já, tak se to odráží i na mých hodinách.

Jsem akreditovaná lektorka hatha jógy II. třídy. Kromě milovníků rychlých a silových stylů, jsou lekce vhodné pro každého.

Setkat se můžeme při skupinových či individuálních lekcích.

Individuální lekce jsou určeny pro začátečníky, budeme se věnovat vědomé práci s dechem a tělem, prostor bude i na relaxaci. V případě zájmu či dotazů mě neváhejte kontaktovat :)

Doporučení

💚 včasný příchod nejpozději 5 minut předem

💚 do prostoru vstupujte v tichosti

💚 o zdravotním omezení mě, prosím, informujte před lekcí

💚 2 hodiny před lekcí nejíst těžká jídla

💚 během lekce nepijeme

💚 vezměte si pohodlné oblečení

💚 s sebou vlastní podložku (jsou i k zapůjčení, ale není nad ten pocit si rozbalit tu svou:)

💚 deky a polštářky jsou k dispozici

💚 respektujte své tělo


Lekce jógy jsou v podobě kurzu, aktuálně duben-červen 2024 každé pondělí a středa Rozvrh Tvým úkolem není hledat Lásku, ale pouze nalézt všechny překážky v sobě, které sis proti ní vybudoval.                                                                                                                                            D. B. Rúmí

Energetické cvičení pro ženy - vědomým pohybem k harmonii


Vědomý pohyb energetického cvičení je prospěšný pro

💛 uvolnění tělesných i psychických blokád

💛 povzbuzení životní energie

💛 hormonální systém ženy

💛 prohloubení kontaktu se svým tělem

💛 sladění dechu s pohybem

💛 probuzení radosti

💛 změnu prožívání 


 Toto energetické cvičení je vhodné pro všechny ženy všech věkových kategorií.

Cvičení bude probíhat v jemnosti a laskavosti k našim tělům. Cvičí se na podložce.

Naše těla si všechno pamatují, vše je v nich zapsáno a my se v nich můžeme naučit číst jako v knize. Budeme společně a každý sám zkoumat své tělo a své možnosti pohybu a prožívání.

Některé pohyby budou velmi jemné až nepatrné a právě ty nás mohou více propojit se sebou. Cítit své tělo, cítit se dobře ve svém těle, cítit a vnímat každičkou nepatrnou změnu pohybu. Vnímat a naslouchat, co se děje uvnitř. Celá pozornost se tak stáhne z mysli k vnímání těla a k vnímání dechu. Necháme dechu volný průchod, aby mohl tělo svobodně rozpohybovat. Tyto jemné pohyby nás mohou přenést do hloubek našich dobře uložených emocí a do ještě větších hloubek, kde můžeme objevit svůj vlastní pramen radosti, spokojenosti i blaženosti. 

Jiné pohyby budou více dynamické, ty nám pomohou si zvědomit blokády a nechat odejít jejich hrubou strukturu. Uvolní napětí a strach z uvolnění  a navrátí nám přirozenou radost z pohybu.
Meditace pohybem

Umět si sednout a chvíli jen tak být, spojit se sám se sebou a pak v tom tichu něco nalézt.

Pro spoustu lidí je to zdánlivě nemožné, pokud však cítíte, že vás to láká, že vás to přitahuje, jenže vaše mysl to stále řídí, možná můžete začít Osho aktivními meditacemi. Při těchto meditacích je aktivní tělo, pohyb se stává při poslechu hudby a pak při fázi ztišení se ztiší i mysl a vy jen jste, jen pozorujete.


Nabízím provázení těmito meditacemi

OSHO Kundalini meditace

OSHO Nataraj meditace

OSHO meditace Nadabrahma

Více k Osho meditacím zde


SÚFIJSKÉ cvičení - meditace pohybem pro harmonizaci srdeční čakry, jednoduchá sestava posiluje a protahuje celé tělo, pomáhá propojovat levou pravou hemisféru, cvičí se ve stoje s doprovodem příjemné hudby, závěrečná relaxace pro ukotvení v harmonii.

Ukázka cvičení zde


Ponoř se do Ticha a poslouchej...