Když ztratíte spojení s vnitřním tichem, ztratíte spojení se svým já. Ztratíte-li spojení se svým já, ztratíte se ve světě.

                                Eckhart Tolle

Jestliže jako příležitost k meditaci nevyužíváme svůj každodenní život, bude pro vás pouhým únikem z reality. 

                                 Osho

Jsem žena, která poznává esenci života. Učím se ze svých vztahů a od svých blízkých...někdy to není příliš snadná lekce. Jsem matka dvou úžasných dcer, manželka mého muže :) V tomto životě hraji různé role a děkuji, za uvědomění, že své role si vybíráme samy. Poté nejsme jen otroky naší mysli, ale naše mysl je tu pro nás a společně si svůj život tvoříme a můžeme se prožívat skrze naše tělo a emoce.

Vždycky jsem nějak tušila, že nás něco převyšuje, vždy jsem to uvnitř cítila, ale příliš neposlouchala. Žila jsem tak, jak jsem žila, rozhodně by se tomu nedalo říci vědomý život. Naštěstí má duše je silná a i tak jsem si vytvořila hezký život. 

V roce 2012 se vše otočilo. Z minuty na minutu přišla změna, jiné chutě, jiné pocity, jiné priority. Vše staré a nefunkční se zbortilo a začalo růst něco nového. Teď zpětně jsem za to vše vděčná, za každou chvilku mého života, za každou bytost, s kterou jsem se setkala, ale tenkrát mě to  vyděsilo. Myslela jsem, že nejsem normální. A jelikož máme v rodině psychické onemocnění, věděla jsem, že tohle já nechci. Přihlásila jsem se na nejbližší kurz jógy, jóga mě fascinovala už od dětství, potkala výbornou lektorku a to byl začátek mé proměny. Pochopila jsem, že normální jsem, jen jsem jiná a to jsem vlastně byla vždycky, pouze jsem se napasovala do role, v které jsem se úplně necítila dobře.
Postupně se mi vyplavovalo spoustu strachů a omezení, dysfunkčních programů, ale vždy mi do cesty přišli ti praví lidé a byla jsem vždy nasměrována ve správný čas na správné místo. A tak díky různým kurzům osobního rozvoje a hlavně díky meditacím jsem se naučila sama se sebou pracovat. A protože má lektorka jógy začala jezdit častěji do Indie a já se chtěla józe věnovat víc, udělala jsem si lektorský kurz a od roku 2016 vedu své lekce jógy. 

Celý život pracuji s lidmi, jako učitelka, lektorka jógy pro děti i pro dospělé.....a nyní i jako průvodkyně na cestě osobního růstu. Vždy jsem nějak tak intuitivně pomáhala lidem a cítila, že tak to má být, Vždy jsem ráda sdílela s ostatními svůj vlastní příběh a své poznání. Už dávno jsem pochopila, že když k druhým přistupuji s otevřeným srdcem i druzí mi otevřené srdce nabízí. Nejvíc mi to zrcadlily právě děti  (mimo jiné :)

Když na sobě pracuji, dělá to dobře mně i mému okolí. Začala jsem prokoukávat základní programy a role, které jsem na sebe vzala, uvolnila jsem mysl a pak......jsem našla sama sebe. Objevila své dary a talenty a vůbec to nebylo něco nového, cizího a vzdáleného. Hledala jsem ten smysl někde venku, v knihách, v kurzech, od jiných lidí, vše bylo správné, byly to pravé střípky do mé životní mozaiky. Objevila jsem, že nemusíme chodit nikam daleko, že ten smysl máme celou dobu ve svém srdci, jen je někdy ta cesta ke svému srdci klikatější. Tu největší moudrost můžeme objevit jen v Tichu ve svém nitru. To, co v hloubi duše už dávno víme, tu jedinou pravdu kterou  vnímáme ve svém srdci, to největší dobro, to jsme my. Jen stačí odhrnout všechny závoje zapomnění, všechna omezení, bariéry, které jsme si samy vytvořili, abychom si nevzpomněli, ale naše duše ví a hlásí se a chce, abychom už konečně prozřeli a žili spokojený a naplněný život. A když víme, že svůj život máme v našich rukách, je moudré se přestat vymlouvat na to či ono a začít... je jedno jak a jedno kde. Prostě jít životu naproti, rozhodnout se a pak se začnou dít ty zázraky.

Vlastně to, kdo skutečně jsme a proč tu jsme je velice jednoduché. Jsme tu pro samotný život, život v radosti a v lásce. Jsme lidské bytosti a ne každý den prožíváme jako plynutí na obláčku, řešíme různé věci, někdy se mohou zdát jako špatné, ale jak říká jedna moudrá žena, neznáme celý příběh. A na nás je, jak se k tomu postavíme a kam zaměříme svou pozornost.

Můj příběh pokračuje dál propojením všeho, co mám ráda. Už se nechci zdržovat věcmi, co mi nedávají hluboký smysl. Jsem žena, která poznává esenci života, která poznává tu jedinou pravdu. A mohu tu být  pro ty, kteří se rozhodli nastoupit na cestu vědomého tvoření života. A věřte mi, stojí to za to....                                                                                                                                                                                  

Ponoř se do Ticha a poslouchej...